Menu

Replika pistole Browning Hi-Power

Únor 9, 2017 - Články
Replika pistole Browning Hi-Power

Repliku samonabíjecí pistole Browning HP vyrábí španělská firma Denix. Replika je velmi věrohodná, její velikost je 23 cm a hmotnost činí 830 g. Zbraň je vyrobena z kovu a střenky jsou plastové. Natahování je funkční, stejně jako spoušť pistole, která po stisku cvakne. Po zmáčknutí pojistky můžete vyjmout zásobník.

BROWNING HP 35 : konstruktérem této samonabíjecí pistole byl američan John Browning. Zbraň se vyráběla v belgické zbrojovce Fabrique Nationale ( FN ) ve dvacátých letech dvacátého století. Hlavními výhodami Browningu HP 35 byla vysoká odolnost, velkokapacitní zásobník na 13 nábojů, ale především byla tato pistole jednoduše konstrukčně řešená.

Zkratka HP – High Power v překladu znamená vysoký výkon. Pistole se začala vyrábět roku 1921, ale po smrti hlavního konstruktéra Johna Browninga v roce 1926 převzal tuto činnost belgičan D. J. Saivé a zbraň dokončil v roce 1935. Ještě v tomto roce byl Browning HP 35 zapsán do výzbroje belgické armády. Brzy poté se začaly pistole exportovat do Peru, Číny, Estonska, Litvy a do dalších zemí světa. Vyrobeno bylo okolo 541 000 ks válečné výroby. Zbraň je používaná doposud ve více než 50 zemích světa.

fotogalerie repliky pistole HP 35

Pokud repliku pistole Browning Hi-Power 35 již vlastníte, nebo máte více informací o historii této zbraně, podělte se s námi o tom v diskusi níže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.