Menu

Replika pušky StG 44 Denix

Únor 6, 2017 - Články
Replika pušky StG 44 Denix

Velmi zdařilou repliku německé útočné pušky Sturmgewehr 44 vyrábí španělská firma Denix. Tato replika má pohyblivé součásti, zásobník lze vyjmout a mechanizmus zbraně je funkční. Po natažení a stisku spouště puška cvakne. Délka repliky je 93 cm a hmotnost činí skoro 5 kg, vyrobena je z kvalitního dřeva a kovu. Hledí je stavitelné. V internetových obchodech s replikami zbraní je puška StG44 nabízena ve verzi bez řemenu nebo se stavitelným koženým popruhem.

STURMGEWEHR 44 :  této německé útočné pušce se také jinak říká StG44 nebo Maschinenpistole. StG44 byla zapsána do výzbroje za 2. světové války německou armádou. Tato zbraň je považována za první moderní typ tohoto druhu. StG44 zhotovil Hugo Schmeisser, který se stal po odvlečení Rudou armádou do SSSR pracovníkem lževské zbrojovky ,,Motazavod“, kde také vznikl AK-47 Kalašnikov. V této zbrojovce Hugo Schmeisser pracoval od roku 1945 – 1952.

StG44 má schránkový zásobník na 30 nábojů. Vyrobeno bylo 425 977 kusů těchto zbraní. Zařazen do výzbroje byl v Německu, Jugoslávii, Východním Německu, kde byl používán pohraniční stráží a po skončení druhé světové války byl zapsán i v Československu.

Fotogalerie repliky útočné pušky StG 44

Pokud již repliku útočné pušky STURMGEWEHR 44 vlastníte, nebo máte více informací o historii této zbraně, podělte se s námi o vaše poznatky v diskuzi níže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.