Menu

Samopal MP-40 – Replika

Leden 23, 2017 - Články
Samopal MP-40 – Replika

Krásná a do detailu propracovaná replika druhoválečného samopalu MP40, navíc s koženým nastavitelným řemenem. Samopal vyrábí španělská firma Denix, která své repliky začala vyvíjet již v roce 1967. U této repliky je možné vyjmout zásobník, ramenní opěrka je pohyblivá. Mechanizmus zbraně je rovněž funkční a kožený popruh lze nastavit na různé délky.

Replika samopalu MP-40 měří 64 cm se sklopenou opěrkou a hmotnost je 3660 g. Název, pod kterými je tento samopal rovněž znám, je např. Maschinenpistole 40 nebo je i někdy nesprávně označován jako Schmeisser (Hugo Schmeisser byl německý konstruktér pěchotních zbraní), avšak nikdy nebylo prokázáno, že by se nějakým způsobem na vývoji samopalů podílel. Samopal MP40 vyráběla firma Erma Werke, kterou tímto pověřila německá vláda krátce před 2.světovou válkou. Konstruktérem, který samopal navrhl, byl Heinrich Vollmer.

Samopal MP-40 byl navržen v roce 1938 a jeho výroba trvala do roku 1945. Celkem bylo vyrobeno okolo 1 milionu kusů. Samopal měl schránkový zásobník na 32 nábojů, kadenci 500 ran za minutu a maximální dostřel dosahoval dvouset metrů.

Fotogalerie repliky samopalu MP-40

Tuto krásnou repliku samopalu MP40 lze zakoupit s koženým popruhem nebo bez popruhu.

Vlastníte již tuto repliku nebo máte více informací o historii samopalu MP40? Podělte se s námi o vaše informace v diskusi níže!

1 komentář u „Samopal MP-40 – Replika

Jirka

Je super, repliku mám a na zdi vypadá jako original. Perfektní zpracování a pohyblivý mechanizmus dává replice punc autentičnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.