Menu

Samopal Špagin PPŠ-41 – Denix replika

Leden 27, 2017 - Články
Samopal Špagin PPŠ-41 – Denix replika

Replika samopalu Špagin PPŠ-41 je vskutku povedená. Výrobcem této skvělé repliky je španělská firma Denix. Samopal měří 85 cm a hmotnost činí 3,63 kg, vyroben je z kovu a dřeva. Jako u ostatních maket tohoto světového výrobce replik zbraní, tak i tento propracovaný samopal má pohyblivé součásti, takže je možné ho natáhnout a po stisku spouště replika cvaká. Bubnový zásobník, do kterého bylo možné vložit 71 nábojů, je odnímatelný. V internetových obchodech je nabízen bez řemenu nebo ve verzi s nastavitelným popruhem.

ŠPAGIN PPŠ – 41 : Tento samopal sovětské výroby se stal jednou z nejznámějších zbraní druhé světové války. Zapsán do výzbroje sovětské armády byl v prosinci roku 1940. Největší využití měl nadále tento Špagin hlavně v zemích Varšavské smlouvy a v rozvojových státech po druhé světové válce.

Konstruktérem samopalu byl G. S. Špagin, kterému se podařilo odstranit chyby ze starších typů. Tak se Špagin PPŠ – 41 stal jednodušším, přesnějším, levnějším a méně náročnějším na výrobu. Rudou armádou byl do výzbroje přijat roku 1941.

Do rozsáhlejší výroby se zařadil až v roce 1942. Do roku 1947 se vyrobilo více než 5 milionů kusů těchto zbraní a většina se zhotovila v ruských zbrojních závodech, přibližně 10 000 kusů bylo vyrobeno v íránské kulometce v Teheránu.

Fotogalerie repliky samopalu Špagin PPŠ-41

Vlastníte repliku samopalu Špagin PPŠ-41 nebo máte více informací o historii této zbraně? Podělte se s námi o tom v diskusi níže!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.