Menu

Samopal Thompson M1 – Replika

23 ledna, 2017 - Články
Samopal Thompson M1 – Replika

A máme tu opět druhoválečnou lahůdku v podobě samopalu Thompson 1928 M1. Výrobcem této velmi zdařilé repliky nemůže být samozřejmě nikdo jiný, než firma Denix, vyrábějící své repliky od roku 1967. Tato maketa samopalu Thompson 1928 M1 má opět jako ostatní repliky samopalů od již zmiňované firmy Denix pohyblivý mechanizmus a vyjímatelný zásobník. Je možné tedy zbraň natahovat a mačkat spoušť, načež samopal naprázdno cvaká. Replika měří necelých 87 cm a její hmotnost je téměř 4,5 kg, vyrobena je z kvalitního dřeva a kovu.

Názvy, pod kterými je smopal Thompson také znám, jsou např. Tommy Gun nebo Chopper a byl velmi oblíbenou zbraní amerického podsvětí. Byl rovněž rozšířený u americké policie a používán ve 2. světové válce, v korejské válce a válce ve Vietnamu. Vyráběl se od roku 1921 – 1943 a celkem bylo vyprodukováno kolem 1 700 000 kusů.

Zásobník je upraven tak, že je možné ho nasadit i do originalu zbraně, ale pozor, vložit ostré nebo dekorační náboje do zásobníku nelze! Pokud tedy máte “originálního” Thompsna a chybí vám zásobník, můžete použít tuto repliku, i když sloužit Vám bude pouze jako dekorace a rozhodně si z něj nevystřelíte. Repliku zásobníku v originálním samopalu Thompson M1 můžete vidět na poslední fotografii.

Fotogalerie repliky samopalu Thompson 1928 M1

Máte zkušenosti s replikou samopalu Thompson M1 1928 nebo více informací o historii této zbraně? Podělte se snámi o tom v diskusi níže. Repliky samopalů Thompson 1928, samostatné zásobníky, dekorační náboje nebo stojany pro vystavení samopalu k zakoupení zde: http://www.kanony.cz/hledat/?hledat=thompson&ok=Hledat

Video o replice samopalu Thompson M1 1928 můžete shlédnout ZDE: https://www.repliky-zbrani-ww2.cz/video-samopal-thompson-m1-replika-denix/

1 komentář u „Samopal Thompson M1 – Replika

  • Pingback: Video samopal Thompson M1 – Replika Denix | Repliky-zbrani-ww2.cz

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..