Menu

Replika pušky Lee-Enfield

28 února, 2017 - Články
Replika pušky Lee-Enfield

Replika pušky Lee Enfield je skvěle propracovaná opakovací puška, jejímž výrobcem je firma Denix. Zbraň má pohyblivé součásti, lze ji natáhnout a po stisku spouště cvaká. Vyrobena je z kvalitního dřeva a kovu. Puška Lee Enfield měří 113 cm a hmotnost činí 3,3 kg.

PUŠKA Lee-Enfield : pušky Lee-Enfield se staly koncem 19. a začátkem 20. století hlavní pěchotní zbraní britských ozbrojených sil a armád dalších zemí Commonwealthu. Sloužili i nadále po ukončení druhé světové války. Lee-Enfield je typ opakovací pušky, která se používala v mnoha konfliktech. Využití našly tyto zbraně v první světové válce, v druhé světové válce a ve válce Korejské.

Konstruktérem pušky byl britský vynálezce James Paris Lee a zbraň byla navržena roku 1895. Pušky byly vyráběny ve více variantách a to jako ,,puška, karabina nebo odstřelovačská puška”. Zásobování municí je založeno na principu odnímatelného zásobníku nebo nábojové schránky na deset nábojů. Předchůdcem pušky Lee-Enfield byla opakovací puška Lee-Metford Mk.I ráže .303, která se plnila bezdýmným prachem – korditem.

Pokud již repliku pušky Lee Enfield od Denixu vlastníte, nebo máte více informací o historii této zbraně, podělte se s námi o vaše poznatky v diskuzi níže.

Fotogalerie repliky pušky LEE Enfield

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..