Menu

Replika pušky M1 Garand

15 února, 2017 - Články
Replika pušky M1 Garand

Repliku druhoválečné pušky M1 Garand vyrábí španělská firma Denix. Replika má funkční mechanizmus, tedy lze ji natáhnout a po stisku spouště puška cvaká. Délka zbraně je 110 cm a hmotnost činí téměř 3,5 kg. Vyrobena je z kvalitního dřeva a kovu. Na tuto repliku lze nasadit i bajonet.

GARAND M1 : tato zbraň je první samonabíjecí puškou na světě zavedená do výzbroje ozbrojených sil. V americké armádní výzbroji nahradila M1 opakovací pušku Springfield M 1903, tak se stalo roku 1936. V období druhé světové války byla M1 standardní pěchotní puškou v americké armádě a v roce 1941 ji začal používat i Sbor námořní pěchoty Spojených států.

Puška Garand M1 byla vyvinuta ve dvacátých a třicátých letech konstruktérem ze Springfieldské státní zbrojovky Johnem C. Garandem. Do výzbroje americké armády byla zapsána až v roce 1936, ikdyž oficiálně přijata byla už roku 1932. Garand M1 byla vysoce kvalitní a velmi odolná puška i do nepříznivých podmínek. Munice se doplňovala do nábojové schránky nábojovým rámečkem na osm nábojů. Tato puška našla využití v druhé světové válce, v korejské válce, v Angolské občanské válce, ve válce ve Vietnamu a v dalších konfliktech.

fotogalerie repliky pušky M1 Garand

Pokud repliku pušky M1 Garand již vlastníte, nebo máte více informací o historii této zbraně, podělte se s námi o tom v diskusi níže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..